V LÉTĚ | Dovolená Lipno, M-Apartments Lipno nad Vltavou

V LÉTĚ

Menu

Apartmány Železná Ruda Apartmány Železná Ruda Apartmány Železná Ruda Apartmány Železná Ruda Apartmány Železná Ruda

V létě

V létě je na centrálním parkovišti Skiareálu Lipno, u lanové dráhy na Kramolín, pořádáno spousta zábavných a hudebních akcí. Je zde lanový park, bikepark a především unikátní novinka - první stezka korunami stromů v České Republice.  Zde se také nachází další prodejna potravin a doplňkového zboží Coop.

Břehy Lipna lemuje nejenom travnatá a písčitá pláž, ale také cyklo a in-line stezka, kterou hravě zvládnou i Vaši potomci. Vede příjemným stínem stromů, s výhledem na vodu a možností využití přívozu. Síť cyklostezek je v Lipensku velmi hustá a přesahuje i do sousedního Horního Rakouska, za zmínku určitě stojí např.cyklotrasa podél Schwarzenberského plavebního kanálu.

Sportovní potřeby si můžete půjčit v několika místních půjčovnách, které zajišťují i servis.

Pokud nejste sportovní typy nebo si chcete udělat kulturní pauzu, můžete navštívit např. Cisterciácký klášter nebo Poštovní muzeum ve Vyšším Brodu, hrad Rožmberk a určitě nevynechejte návštěvu Českého Krumlova, zapsaného na list světového kulturního dědictví UNESCO. V jeho křivolakých uličkách na Vás dýchne kouzlo dávných dob, pod hradem můžete zamávat rozveseleným vodákům splouvajících Vltavu, v hradním příkopu medvědům a v zámecké zahradě si užít kulturní představení na otáčivém hledišti. Samotný hrad si můžete prohlédnout v několika různě velkých prohlídkových okruzích.

Pokud byste se chtěli za historií vydat ještě dále, můžete navštívit pohádkový zámek Hluboká nebo další památku UNESCO – vesnickou rezervaci Holašovice.

Při návratu, mezi Vyšším Brodem a Loučovicemi, můžete shlédnout zajímavý přírodní útvar - národní přírodní rezervaci Čertova stěna a kamenné moře. Zajímavý výlet je rovněž na Vítkův hrádek (někdy uváděný jako Vítkův kámen). Tato zřícenina nejvýše položeného hradu v Čechách se tyčí nad vesničkou Svatý Tomáš a je z ní krásný výhled na Lipno, Kleť, Novohradské hory a při dobré viditelnosti i Alpy.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ
Šumava, Lipno - turistické informace, tipy na výlety, ...